Historia

Historia firmy Heras to nspiracja dla przyszłych pokolen

Od momentu założenia w 1952 r. firma Heras jest firmą o stabilnej pozycji na rynku. W 1999 roku specjaliści od ogrodzeń tymczasowych (Heras Mobile) zostali oddzieleni od specjalistów w dziedzinie ogrodzeń stałych (Heras BV). Tymczasowe zabezpieczenia to odrębna specjalizacja wymagająca jeszcze bardziej bezpośredniego kontaktu z klientem oraz niezwykle szybkiej logistyki i usług montażowych. Heras Mobile i Heras BV to teraz dwie niezależne firmy. Podobnie jak rodzeństwo należą do jednej, wspólnej rodziny. Przeczytaj więcej o naszej inspirującej historii i naszych innowacjach.

Wszystko zaczęło się w stodole

W dniu 1 kwietnia 1952 r. Frans Ruigrok, syn kowala, założył w stodole przedsiębiorstwo o nazwie Hekwerk Industrie Eindhoven. Ruigrok jako pierwszy postawił na standaryzację i seryjną produkcję ogrodzeń. W 1958 roku zmienił nazwę na Heras. Jako pierwszy w branży Ruigrok umieszczał logo Heras na każdym panelu ogrodzeniowym. Błyskotliwe, a zarazem proste rozwiązanie na darmową reklamę marki.

Pierwsze ogrodzenie budowlane w Europie

Do przełomowych wydarzeń w latach 60-tych XX w. należało przekroczenie progu 1 mln guldenów obrotów (w 1960 roku) i przenosiny do Oirschot (w 1966 roku). Do tego czasu firma Heras była już aktywnym graczem na poziomie krajowym. W 1966 roku firma Heras wprowadziła na rynek pierwsze europejskie ogrodzenie budowlane. W tamtym czasie to ogrodzenie przestawne było jeszcze produkowane z siatki. W latach 1968–1970 otwarto oddziały w Belgii i w Niemczech.

Największy podmiot wynajmujący ogrodzenia przestawne

Przełomowe wydarzenia miały również miejsce w latach 80-tych. Bariery stadionowe i systemy kontroli dostępu pojawiły się w odpowiedzi na narastającą falę chuligaństwa na stadionach piłkarskich. Firma Heras opracowała “zielone” ogrodzenie dla zapór środowiskowych i zapewniła bezpieczeństwo w niezliczonych zakładach karnych w Holandii i w Niemczech. W roku 1986 firma Heras weszła w strukturę spółki publicznej CRH PLC. W 1989 roku zostało wprowadzone na rynek pierwsze spawane ogrodzenie budowlane, spawane z siatki. W 1992 roku firma Heras zaczęła wynajmować tymczasowe ogrodzenia przestawne.

Historie Heras Mobile Fencing & Security,  1970 bouwhek

Od ogrodzeń do zabezpieczeń zewnętrznych

Na początku XXI wieku, zwłaszcza po atakach na WTC, nastąpił odwrót od poszwechnego sposobu myślenia: właściciele nieruchomości narażonych na wysokie ryzyko i cennych obiektów wymagają zintegrowanych rozwiązań w zakresie zabezpieczeń zewnętrznych. W 2007 roku pojawiła się kolejna nowość w branży budowlanej: elektroniczne systemy zabezpieczeń placów budowy (EBB — Elektronische Bouwplaats Beveiliging). Firma Heras zrealizowała największe i najbardziej skomplikowane jak dotychczas zadanie w kompleksach portowych Exxon Mobil w Rotterdamie i w Antwerpii.

Zrównoważone innowacje

Jako pierwsza w branży firma Heras zdobyła certyfikat świadomości CO2. Ponadto, jeszcze w fazie opracowania są rozwiązania w dziedzinie ogrodzeń, począwszy od wytwarzania energii do zobojętniania azotu, a nawet komunikacji. Dla lokalizacji tymczasowych gotowe do użycia przesuwne i obrotowe bramy stały się standardem branżowym. Przestawne, pełnowymiarowe bramki obrotowe umożliwiają wdrożenie systemu rejestracji osób za pomocą zautomatyzowanych połączeń. Firma Heras Mobile nabyła wyłączne prawa do ekranu akustycznego. Firma Heras Mobile zajmuje mocną pozycję na rynku w 21 krajach europejskich i w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz na Bliskim Wschodzie. Więcejinformacji o naszych inicjatywach w dziedzinie zrównoważonego rozwoju możnaznaleźć w postach na naszym blogu.