Dobrze przemyślany plan ogrodzeniowy gwarantuje racjonalizację kosztów

Optymalne bezpieczeństwo, kontrola dostępu, ale także ogrodzenie terenu lub drogi, oznakowanie dróg ewakuacyjnych oraz zapobieganie nadmiernemu hałasowi. Przy organizacji imprezy wszystkie powyższe sytuacje wymagają rozwiązań, jakie oferują ogrodzenia. Zastanawiając się nad wyborem właściwego typu ogrodzenia i potrzebnej ilości, warto zawsze zacząć od sporządzenia planu ogrodzeniowego. Taki plan ogrodzeniowy, oprócz informacji na temat indywidualnych potrzeb w zakresie ogrodzeń, może zagwarantować efektywność kosztową. W tym artykule dowiesz się, jak wykorzystać ogrodzenia w skuteczny sposób.

Dobrze przemyślany plan ogrodzeniowy

Jak można wdrożyć przemyślany plan ogrodzeniowy? Organizacja każdej imprezy od strony logistycznej rozpoczyna się od podzielenia terenu. Podział ten daje pełny obraz miejsc, w których będą odbywały się różne aktywności, zaczynając od położenia sceny, przez tereny dla uczestników imprezy, aż po miejsca parkingowe. Wskazuje on również punkty sprzedaży żywności i napojów. Określa się przy tym również możliwości parkingowe oraz problemy z przepustowością przy wejściu i wyjściu z imprezy, a także wyznacza drogi ewakuacyjne. Ten szczegółowo opracowany podział terenu stanowi użyteczny przewodnik przy tworzeniu planu ogrodzeniowego. Podział terenu daje odpowiedni obraz miejsc, w których potrzebne są ogrodzenia. Co więcej, podział wskazuje również na rodzaj ogrodzenia potrzebny do organizacji, wyznaczenia lub zabezpieczenia różnych obiektów.

Drogi ewakuacyjne muszą być wystarczająco szerokie, ale jednocześnie również zabezpieczone solidnymi ogrodzeniami, aby ludzie, którzy są w pośpiechu, nie doznali obrażeń na skutek upadku ogrodzenia.

Ogrodzenie terenu i bezpieczeństwo

Ważnym aspektem przemawiającym za stosowaniem ogrodzeń jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom imprezy, jak i artystom oraz VIP-om. Ogrodzenia pełnią również ważną rolę przy organizacji wejść oraz wyjść uczestników. Połączenie odpowiedniego sposobu zarządzania publicznością za pomocą ogrodzeń w zestawieniu z wyraźnym oznakowaniem zapewnia szybki i bezproblemowy ruch uczestników.

Okoliczni mieszkańcy

Ważna wskazówka: „Nie zmuszaj otoczenia do słuchania twojej muzyki, jeśli nikt cię o to nie prosił”. Sąsiedzi i okolica nie zawsze cieszą się na taką ewentualność. Rozwiązaniem jest zastosowanie ogrodzeń dźwiękochłonnych, które zagwarantują, że osoby na terenie imprezy lub festiwalu będą mogły w pełni cieszyć się koncertami, przy czym nie wpłynie to na życie osób znajdujących się poza terenem festiwalu.

Drogi ewakuacyjne

Drogi ewakuacyjne odgrywają kluczową rolę w doprowadzeniu publiczności do bezpiecznego miejsca w razie wypadku. Oprócz wyraźnego oznakowania dróg ewakuacyjnych ważne jest również zorganizowanie tych dróg w taki sposób, aby mogły one wytrzymać duży, nagły przypływ ludzi i zaoferować najkrótszą drogę do wyjść ewakuacyjnych. Drogi ewakuacyjne muszą być wystarczająco szerokie, ale jednocześnie również zabezpieczone solidnymi ogrodzeniami, aby ludzie, którzy są w pośpiechu, nie doznali obrażeń na skutek upadku ogrodzenia.

Ogrodzenia oferujące dostęp dla gości i artystów

Z reguły przewidziane są specjalne wejścia dla VIP-ów oraz artystów. Twoi goście często reprezentują sponsorów oraz władze gminne, więc należy im się wyraźnie oznaczone, osobne wejście do strefy VIP. Pozwala to uniknąć nieporozumień i niejasności. Osobna strefa dla artystów za kulisami sceny jest idealnym rozwiązaniem, aby mogli oni w spokoju przygotować się do swoich występów. Dzięki użyciu ogrodzeń – z ewentualnymi odrębnymi oznaczeniami – wskazujesz gościom i artystom drogę do przeznaczonego dla nich miejsca, już od momentu ich wejścia na teren imprezy lub festiwalu.

Przesuwne ogrodzenie budowlane zapewnia dodatkowo szybki dostęp dla służb ratunkowych.

Używanie przesuwnych ogrodzeń budowlanych

Często pojawia się następujące pytanie: „Kiedy i gdzie można użyć przesuwnych ogrodzeń budowlanych?” Przesuwne ogrodzenia budowlane są stosowane w konkretnych miejscach na terenie, który musi być zamknięty, ale który jest regularnie odwiedzany przez artystów, uczestników imprezy, ale także w celu dostarczenia cateringu lub załatwienia innych spraw.

W takich miejscach wskazane jest zastosowanie ogrodzeń przesuwnych, które umożliwiają bezpieczne zamknięcie terenu, jednocześnie zapewniając jego szybkie i łatwe otwieranie i zamykanie. Przesuwne ogrodzenia budowlane są wystarczająco szerokie, aby zapewnić dostęp samochodom ciężarowym i innym pojazdom terenowym. Ogrodzenie przesuwne zapewnia dodatkowo szybki dostęp dla służb ratunkowych.

Wynajem czy kupno ogrodzeń na imprezy?

Wielu organizatorów imprez decyduje się na wynajem ogrodzeń. Jednak w przypadku organizacji cyklicznych imprez warto rozważyć zakup ogrodzeń. Zaletą wynajmu ogrodzeń jest pomoc oferowana przez wynajmującego – za dodatkową opłatą – przy montażu i demontażu ogrodzenia. Nie musisz angażować do tej pracy żadnych dodatkowych ludzi, których możesz potrzebować gdzie indziej. Zastanów się również dobrze nad użyciem odpowiednich środków pomocniczych do montażu i demontażu ogrodzeń. Pozwolą ci one oszczędzić wiele czasu i nieprzyjemności.

Wybierz certyfikowanego dostawcę

Przy wyborze odpowiedniego dostawcy ogrodzeń decydujące znaczenie mają wiedza, profesjonalizm, doradztwo i przede wszystkim bogaty asortyment. Wybierz dostawcę, który oprócz szerokiej oferty ogrodzeń może również dostarczyć rozwiązania takie jak: ogrodzenia budowlane z osłoną, barierki ochronne, ogrodzenia wybiegu dla koni, pochylone barierki ochronne na imprezy sportowe itd. Wybierz dostawcę, który w klarowny i uporządkowany sposób dostarczy wszystkie produkty na stojakach, co zwiększy skuteczność procesu montażu. Jeden kompetentny dostawca oferujący szeroki asortyment pomoże ci zaoszczędzić czas i pieniądze zarówno na poziomie logistycznym, jak i przy montażu oraz demontażu ogrodzeń.

Jednak ważny jest również wybór dostawcy, dla którego obsługa jest sprawą priorytetową i który zapewnia odpowiednie rozwiązania w przypadku konieczności wymiany towaru. Do montażu ogrodzeń wybierz monterów posiadających certyfikat VCA oraz dostawcę, który spełnia obowiązujące wymogi bezpieczeństwa w zakresie transportu i montażu. Profesjonalna firma wyróżnia się bowiem dbałością o wysokiej jakości organizację logistyczną i bezpieczeństwo uczestników imprezy, osób zaproszonych oraz gości!

tematy: Budowy ogrodzenia,

Wysłany przez Stef Manders na 20 czerwca 2019