Pawel Chwedoruk


Redukcja hałasu podczas imprez przy pomocy osłon dźwiękochłonnych

Na całym świecie co roku odbywa się coraz więcej różnego rodzaju imprez i wydarzeń. Z badań wynika, że ma to znaczenie społeczne, ekonomiczne i kulturalne (nie wspominając już o korzyściach dla turystyki, promocji i rekreacji). Wszyscy lubimy imprezy. Jednak w organizacji imprez chodzi nie tylko o zapewnienie świetnej zabawy ich uczestnikom, ale i o spokój mieszkańców okolicy. Jak ograniczyć uciążliwości związane z hałasem, jakich może doświadczać otoczenie? Aby wszyscy byli zadowoleni z imprezy, można skorzystać z profesjonalnych osłon chroniących przed hałasem.

Wysłany na 30 maja 2019 przez Pawel Chwedoruk    Projekt BezpieczeństwoBudowy ogrodzenia


Przesuwne ogrodzenie budowlane – aby stworzyć wydajny wjazd na budowę

Kierowcy z trudem szukający wjazdu, opóźnienia w wejściu na teren budowy, pracownicy budowy odciągani od pracy, aby obsłużyć trudno otwierającą się bramę, szukanie wyjścia ewakuacyjnego... Wszystkie te problemy wynikają ze złej organizacji wjazdu na budowę. Ratunkiem może być przesuwne ogrodzenie budowlane. Zastosowanie takiej bramy, którą można łatwo zakupić i zamontować, zapobiegnie wielu niepotrzebnym stresom. W tym artykule poświęcimy temu rozwiązaniu nieco więcej uwagi, a także spróbujemy przekonać czytelników, że dzięki przesuwnej bramie z paneli ogrodzenia mogą oszczędzić wiele czasu i niepotrzebnego wysiłku.

Wysłany na 15 maja 2019 przez Pawel Chwedoruk    Projekt BezpieczeństwoBudowy ogrodzenia


Bezpieczna impreza sportowa z barierkami ochronnymi

Co roku w każdym kraju poza regularnymi turniejami sportowymi odbywa się wiele innych wydarzeń sportowych. Doskonałymi przykładami są przyciągające tłumy publiczności maratony w Berlinie i w Nowym Jorku, Mistrzostwa Europy lub Świata w piłce nożnej, czy choćby igrzyska olimpijskie. Ale sporą frekwencją cieszą się też mniejsze, krajowe wydarzenia. Przy organizacji imprez sportowych należy pamiętać o wielu rzeczach. Trzeba koniecznie określić założenia, grupę docelową, katering i budżet. Przy organizacji imprezy sportowej nie może też zabraknąć barierek ochronnych.  Aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno publiczności, jak i sportowców, konieczne jest uwzględnienie wielu kwestii. Jak dobrze to wszystko zorganizować?

Wysłany na 06 maja 2019 przez Pawel Chwedoruk    Projekt BezpieczeństwoBudowy ogrodzenia


Barierki ochronne zapewniają bezpieczeństwo tłumom na festiwalu food trucków

Festiwale food trucków to nowy rodzaj imprez, które w ostatnich latach przyciągają ogromną rzeszę uczestników. Pyszne jedzenie święci triumfy! Za sukces odpowiadają same food trucki i oferowane przez nie przysmaki, a przy tym programy rozrywkowe, oprawa muzyczna i niepowtarzalna atmosfera. Ale nie można zapomnieć o całym zapleczu imprezy, np. o barierkach ochronnych. Są one potrzebne na wszystkich tego typu festiwalach, aby zagwarantować bezpieczeństwo odwiedzającym. Najmując barierki ochronne zadbasz, by na twojej imprezie wszystko przebiegło gładko, jak po maśle. 

Wysłany na 02 maja 2019 przez Pawel Chwedoruk    Projekt BezpieczeństwoBudowy ogrodzenia


Jaką wybrać bramę wjazdową na teren budowy?

Wejście na teren budowy nie jest zaproszeniem do wstępu dla złodziei czy wandali. Nie może też wywoływać irytacji z powodu wjeżdżających na budowę lub wyjeżdżających z niej pojazdów. Wjazd na teren budowy ma zapewniać osobom upoważnionym dostęp do terenu budowy przy poszanowaniu obowiązujących na nim zasad. Ale jak stworzyć odpowiedni dla swojej budowy wjazd, który będzie wolny od przeszkód a zarazem zagwarantuje ochronę przed włamaniem? W tym blogu rozważymy plusy i minusy związane z zakupem bramy przesuwnej, przesuwnego ogrodzenia lub bramy skrzydłowej. 

Wysłany na 29 kwietnia 2019 przez Pawel Chwedoruk    Projekt BezpieczeństwoBudowy ogrodzenia


Osłony Noise Control Barriers przyczynią się do sukcesu każdej imprezy lub festiwalu

Wszyscy dookoła trzymają kciuki za udaną organizację imprezy, czy festiwalu. Ale organizator powinien również zadbać o to, by wydarzenie takie nie było uciążliwe dla okolicznych mieszkańców, którzy niekoniecznie chcą słuchać jego muzyki lub innych hałasów. Z pewnością pomoże mu w tym ogrodzenie miejsc narażonych na hałas przy pomocy osłon wygłuszających.

Wysłany na 24 kwietnia 2019 przez Pawel Chwedoruk    RegulaminBudowy ogrodzenia


Solidne ogrodzenie budowlane dla lepszego bezpieczeństwa

Przykłady wypadków, jakie mogą zdarzyć się z udziałem ogrodzeń tymczasowych, są niezliczone! Płoty przewrócone lub (co gorsze) przeniesione przez wiatr mogą spowodować ogromne szkody, i to nie tylko materialne. Ogrodzenia porwane przez wiatr mogą też prowadzić do wypadków, których ofiarami mogą być robotnicy budowlani lub przypadkowi przechodnie. Żadna firma czy wykonawca budowlany nigdy nie chciałby dopuścić do takich wypadków. Ale jak można im zapobiec? I jakie są wymogi prawne, jakie należy spełnić przy instalacji ogrodzeń budowlanych? Na naszym blogu pragniemy zapoznać wykonawców, zaopatrzeniowców i inne zainteresowane osoby ze sposobami postępowania w zakresie użytkowania i montażu tego rodzaju ogrodzeń.

Wysłany na 18 kwietnia 2019 przez Pawel Chwedoruk    RegulaminBudowy ogrodzenia